За своєю суттю, сайт-це набір файлів і папок. Для того, щоб зберігати все це, і забезпечувати безперебійний доступ до них, необхідний хостинг. Якщо простими словами, то хостинг забезпечує зберігання і працездатність сайту. Це продуктивний сервер в дата-центрі з безперебійним доступом до електроенергії, Інтернету і т. д.
На сервері встановлено спеціальне ПЗ, яке дозволяє сайтам виконувати різні скрипти, обробляти код і т. д. є кілька видів хостингу, вони відрізняються за можливостями, продуктивності і ціною:
- віртуальний хостинг (shared);
- віртуальний виділений сервер або VPS (virtual private server);
- виділений сервер (dedicated server).
У кожного з цих видів хостингу є свої плюси і мінуси.
Віртуальний хостинг
На одному хорошому сервері можуть розміщуватися десятки тисяч сайтів. Всі 100% ресурсів сервера не розділені рівномірно між цими сайтами, а обеспечіват їх у міру потреби. Наприклад: в якийсь момент часу навантаження на сервер дають одні сайти, в інший момент часу-інші. Є сайти, які взагалі практично не навантажують сервер через малу відвідуваність або з інших причин. Однак платять всі однаково.
Якщо простими словами, то особливості віртуального хостингу виглядають так:
- всі сайти розташовані на одному IP (поруч можуть бути і не приємні сусіди з “сірих” тематик);
- ресурс сервера – один на всіх клієнтів;
- якщо сервер “ляже”, “ляжуть” і всі сайти на ньому;
- не вимагає спеціальних знань в адмініструванні;
- підходить для більшості не вимогливих до ресурсів проектів;
- найдешевший вид хостингу.
Деякі хостери надають окремі умови різним CMS. Як приклад: wphost.me спеціалізуються на хостингу для WordPress. З незвичайного-підтримка із задоволенням відповідає на питання по цій CMS (для новачка – хороший варіант).
Віртуальний виділений сервер (VPS)
Як і у віртуальному хостингу, тут сервер поділений на кілька клієнтів. Але відмінність в тому, що кожному клієнту гарантований певний обсяг продуктивності. Наприклад, один клієнт зарезервував за собою 2 Гб ОЗУ і одне ядро процесора, інший – 6 Гб ОЗУ і 2 ядра і т.д. якщо хтось перевищить ліміт, “ляже” його VPS, всі інші клієнти цього не відчують.
Основні особливості VPS можна сформулювати так:
- кожному аккаунту гарантовані ресурси (можна конфігурувати як завгодно);
- потрібні знання в адмініструванні, тому що найчастіше видається” голий ” VPS;
- можна встановлювати практично будь-яке ПЗ;
- підходить для ресурсів, яким критична доступність або не вистачає ресурсів віртуального хостингу (інтернет-магазини, дошки оголошень, Великі контентні проекти);
- дорожче віртуального хостингу.
Таким чином, VPS-це наступний рівень розвитку інтернет-проекту. Багато хто починає з віртуального хостингу, переходять на VPS і далі…
Виділений сервер (dedicated server)
Цілий сервер на стійці в дата-центрі – весь До послуг Замовника Послуги dedicated server. Можна навантажувати його будь-якими завданнями, встановлювати будь-яке ПЗ і т.д. Виділений сервер забезпечує максимальну свободу і продуктивність, при цьому зберігається цілодобовий безперебійний доступ.
Головні характерні риси виділеного сервера:
- замовнику надається повний доступ до сервера;
- ніхто, крім самого клієнта, не впливає на роботу сервера;
- адмініструвати доведеться самостійно або наймати фахівця;
- встановлюються будь-які ОС і ПО;
- підходить для будь-яких завдань, але найчастіше замовляється під високонавантажені проекти;
- найдорожчий вид хостингу.
На закінчення
Таким чином, для більшості інтернет-проектів підійде віртуальний хостинг. Якщо ресурсів віртуального хостингу буде не вистачати, потрібно переїжджати на VPS. Виділений сервер (або навіть кілька) – остання стадія розвитку інтернет-проекту, яка буде потрібно далеко не всім.