Вважається, що на PHP створений кожен 6 веб-продукт. Ця мова програмування з відкритим вихідним кодом часто використовують через декілька його переваг. Він підходить для новачків. На PHP пишуть як прості скрипти, так і складні додатки, створюють сайти. За посиланням можна уточнити ціни на курси PHP.
Як працює PHP
Якщо говорити простими словами, то сайт складається з двох частин:
- Фронт-відображає всі елементи сайту користувачам (те, що видно).
- Бекенд-те, що приховано “під капотом”. Забезпечує працездатність користувальницької і адміністративної частини, виклик необхідних функцій і т. д.
Якщо “картинка” створюється в HTML і CSS, то PHP забезпечує інтерактивність – взаємодія адміністраторів і користувачів з усіма елементами сайту. На цій мові пишуть движки для сайтів, плагіни, теми, форми зворотного зв’язку та ін.
PHP дуже спрощує розробку сайтів, оскільки він динамічний, на відміну від статичного HTML. Тобто, щоб зробити веб-ресурс на HTML, для кожної сторінки і її елементів доведеться прописувати все індивідуально. На PHP блоки, загальні для всіх сторінок, досить позначити один раз. При завантаженні потрібні блоки підтягуються, і на моніторі користувач бачить сформовану сторінку. Іншими словами-сторінка формується”на льоту”. Розмір коду скорочується в сотні разів у порівнянні, наприклад, з тим, якби сайт був на голому HTML.
Особливості PHP
Ця мова програмування залишається затребуваним з таких причин:
- Простий синтаксис, в ньому легко розібратися навіть програмісту-новачкові. PHP в чомусь схожий на Java, Perl і C++.
- Використовується на різних платформах – Windows, Linux, MacOS. Додатки на PHP працюють на будь-якому серверному ПЗ.
- Додаток, написаний на PHP, можна розміщувати на декількох серверах, і він буде працювати з великою продуктивністю.
- Контент на PHP можна вписувати в HTML-сторінки, як теги. Структура документа не порушиться.
- Мова постійно вдосконалюється-з’являється новий функціонал і можливості, спрощується синтаксис і підвищується захист від атак.
- На численних сайтах спільнот PHP є інформація по кожному елементу синтаксису з докладним описом і прикладами використання.
Оскільки PHP-серверна мова, його команди і функції приховані від Кінцевого Користувача. Це забезпечує конфіденційність розробки веб-продукту.
У PHP такі недоліки:
- В системі безпеки є деякі уразливості.
- PHP орієнтований в першу чергу на веб-розробку, тому для інших завдань може не вистачати функціоналу.
- Немає єдиного стандарту. Розробкою коду займаються програмісти з усього світу на добровільній основі, це не злагоджена команда. Буває, що їх дії не узгоджені. Це призводить до того, що функції з однаковими завданнями можуть називатися по-різному або ж деякі елементи відображаються по-іншому. Доводиться часто звертатися до документації, щоб зрозуміти, як діє конкретний елемент.
- На PHP неможливо створити потокове додаток.
Де застосовують PHP
Спочатку PHP створювався для програмування веб-додатків, що виконуються на серверній стороні. Запити відсилаються на сервер, він їх обробляє в мову, зрозумілу браузеру. Той отримує відомості і відображає користувачеві сторінку. Щоб такий додаток працювало, необхідні:
- сервер;
- GPI – додаток-парсер;
- ПО-веб-браузер, який відображає інтерфейс для користувачів.
На PHP створюють не тільки сайти, але і сценарії, які виконуються в командному рядку. В основному з їх допомогою обробляють текстові дані. На PHP також пишуть графічні інтерфейси.