Навіщо потрібний React: допомагає створювати інтерфейси

React – це JavaScript бібліотека для створення інтерфейсів. Про популярність фреймворку свідчить 15 млн встановлень на день. React характеризується безліччю переваг, але при створенні web-програми для розвитку бізнесу варто більш детально розуміти плюси та мінуси цієї технології.

Особливості екосистеми React

React.js працює на ідеї декларативного підходу. Розробник описує, як має поводитися інтерфейс в залежності від даних і подій. З React.js розробнику не доведеться описувати подробиці. Описи блоків UI React.js стають компонентами, з яких збирається інтерфейс.  

React.js

Переваги роботи з React.js 

  • Віртуальна об’єктна модель документа – браузер постійно перевіряє будь-які зміни в DOM, об’єктній моделі документа. React взаємодіє з її полегшеною копією, віртуальною DOM, що забезпечує розробникам ефективність та високу продуктивність. 
  • Повторне використання компонентів в інших частинах коду та різних проєктах – це заощаджує час та кошти.
  • Передача даних між елементами React лише одним способом – зверху донизу, що запобігає помилкам, полегшує налаштування.
  • Бібліотека має багато користувачів, а це означає, що є в кого перейняти досвід і попросити поради.
  • Розширення для Chrome і Firefox (React Developer Tools) спрощує налаштування, надає можливість переглядати компоненти прямо у браузері.

Чим гарний React: універсальність, гнучкість та чудовий DevX

React має чотири переваги перед аналогічними бібліотеками для розробки інтерфейсів.

  • Універсальність. React – це JavaScript бібліотека, а JS є популярною мовою програмування. Жодна інша JS-бібліотека не працює у такому широкому оточенні та на такій кількості пристроїв.
  • Гнучкість. React гнучкий, тому що дозволяє вибирати, які бібліотеки використовувати, наприклад, для контролю за переходами між екранами та зберігання даних. Дозволяє міняти інструменти розробки. Є можливість зробити програму лише на React або використовувати його для однієї фішки.  
  • Зразковий DevX – досвід розробника свідчить про те, наскільки зручно, комфортно і просто взаємодіяти з технологією. За роки існування розробники встигли знайти розв’язання типових проблем, вигадали тисячі інструментів, які роблять життя розробника простіше. 
  • Читання – у React програма розбита на компоненти, тому в 9 випадках з 10 при зламі видно, в якій частині коду проблема. Розробник бачить, що зламалася кнопка, йде в компонент «кнопка» і усуває проблему для всіх кнопок разом. Якщо ж щось ламається в JavaScript, розробник спочатку йде плакати, оскільки це може бути і на стороні HTML або JS, і на стику цих технологій.

Недоліки React

Оскільки React є досить новою технологією, вона розвивається певним чином завдяки розробникам та характеризується певними недоліками:

  • Недостатність документації, ускладнення інтеграції бібліотек у наявні проєкти.
  • Заплутаний синтаксис розширення JSX.
  • Складність пошукової оптимізації через особливості процедури індексації динамічних веб-сторінок.
  • Фокусування на користувацькому інтерфейсі.

Висновки

Загалом React довів власну ефективність – його використовують у браузері, у розумних телевізорах та годинниках, у мобільних додатках, окулярах віртуальної реальності, консольних додатках та чат-ботах. Скрізь. І розробників легко зрозуміти: якщо потрібно змінити платформу, не доведеться з нуля вивчати нову технологію. Натомість можна взяти знайомий React і адаптувати його для місцевого інтерфейсу.